Merhaba en iyi su arıtma cihazı kullanıcılarımız. Bugün sizler için su arıtma cihazı arızalarının sebepleri ve çözümleri hakkında sizlerden gelen sorulara buradan cevap vermeye çalışacağız.Genellikle teknik servis ekiplerimize sorulan soruları ve özellikle telefon ve mailden gelen sorulara buradan cevap vermeye çalışacağız.Bir çok kullanıcımız bir çok arızanın sebeplerini bilmedikleri için bizlere sorularını iletmektedirler.Şimdi gelelim sizlerden gelen sorulara cevap vermeye.

Soru 1: Arıtmam var 3 4 sene oldu kullanıyorum bir haftadır sürekli durmadan çalışıyor adaptör ısınıyor Ne yapmalıyım sizce ?

Cevap 1: Merhaba bu durumda sürekli durmadan çalışıyorsa alçak basınç ve yüksek basınç swicth sorunlu olarak gözüküyor.Açıkçası buradan anlatsakta tam olarak yapamıyabilirsiniz.Bu tür durumlarda servise yani bize getirmeniz yeterli olacaktır.Bu tür bir arızanın bir çok sebebi olabilir.Check Valf arızalı olabilir swicthler arızalı olabilir.Bakmak lazım açıkçası bu tür durumda.

Soru 2: Filtreleri değiştirdim ama tank boş su gelmiyor ?

Cevap 2: Eğer ki filtrelerin hepsini değiştirdi iseniz büyük ihtimalle membranda kaynaklanıyor olabilir bazen membranı ters takmış olabiliyorsunuz.Veya da tank vanasına kadar gelen hortumu çıkarın tanka kadar su geliyorsa ve tankın vanası açık olduğu halde tanka su girmiyorsa büyük ihtimalle tank artık ömrünü tamamlamış durumdadır.Eğer tankın ağzına kadar su gelmiyorsa tek tek giriş çıkışları kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.Hangisinin çıkışından su gelmiyorsa sorunlu filtreyi bulmak tüm sorunlarınızı çözecektir.

Soru 3: Suyu ilk açtığımda su bu bulanık oluyor sonra düzeliyor acaba nedendir ?

Cevap 3: Eğer ki filtreyi yeni değiştirdi iseniz bir kaç bulanık gelebilir ama aylar geçti ise halen bulanık bir su geliyorsa filtreler bozuk diyebiliriz.Çin malı filtre kullanıyorsanız bir an önce çöpe atmanızı tavsiye ediyoruz.

Soru 4: İlk suyu açınca suyu rengi koyu gibi örnek çamurlu baya akidinca düzeliyor acaba nedendir ?

Cevap 4: Bu durumda filtreleriniz artık ömrünü tamamlamış durumdadır.Yeni bir filtre almanızı tavsiye ediyorum.

Soru 5: iyi günler benim arıtmanın 3 filitresini ve membranını degiştirdim tds metre ile ölçüyorum 142 gösteriyor nerede hata yapıyorum teşekkürler..

Cevap 5: Büyük ihtimalle membrandan kaynaklanıyor diyebiliriz.Membran çin malı veya sahte olduğu için 142 değerini gösteriyor olabilir.Orjinal bir filtre almanızı tavsiye ediyorum.

Şimdilik bu kadar yine sizlere buradan cevap vermeye çalışıyor olacağız.Aklınıza gelen soru ve soruları bizlere buradan kolay bir şekilde sorarak iletebilirsiniz.